Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - Last Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Zdravie

Tiesňové volania

Ak sa ocitnete v tiesni, zavolajte na bezplatnú linku 112, operátor(ka) hovorí aj po anglicky a odovzdá požiadavku príslušnej službe. Bezplatnú linku majú hasiči, lekárska záchranná služba, národná polícia, Guardia Civil alebo miestna polícia. Dôležité je, aby ste podali presné informácie o tom, čo potrebujete a kde sa práve nachádzate.

Nehody

Alternatívnym zdrojom pomoci pri akejkoľvek nehode je Creu Roja (Červený kríž), ktorý pošle sanitku a medikov.

Zdravie

Pred návštevou Malorky sa očkovanie nevyžaduje. Najčastejšími príčinami problémov býva úpal. Ako prevenciu používajte opaľovacie prípravky, noste klobúk a v horúčave sa nenamáhajte. Niektorí ľudia mávajú mierne žalúdočné ťažkosti, pravdepodobne skôr kvôli iným druhom baktérií v jedle a vo vode než zo skazených potravín.

cestovne poistenie

Recepty

Vezmite so sebou všetky lieky na predpis, ktoré by ste mohli potrebovať. Uložte ich do príručnej, nie odbavovanej batožiny. To preto, že ich názvy, dávky a vzhľad sa môžu v Španielsku líšiť.

Lekárne

Lekárnici sú dobre školení a dokážu poradiť pri menších problémoch. Niektorí hovoria obstojne anglicky a niekedy predajú liek, ktorý by ste doma dostali iba na predpis. V Palme má mnoho lekární (farmacias) nepretržitú službu.

Viacjazyční lekári

Ak ste vážne chorí a potrebujete lekára, s ktorým by ste sa dobre dohovorili, požiadajte o kontakt konzulát, hotel, lekáreň alebo turistickú informačnú kancelária. Ak chcete zohnať niekoho, kto pracuje v rámci zdravotného plánu EÚ, presvedčte sa, že lekár je zapojený do španielskeho zdravotného systému, inak budete musieť uhradiť sumu za ošetrenie na mieste a potom si ju nechať preplatiť doma poisťovňou.

Kondómy

Kondómy už nie je potrebné do Španielska pašovať, ako tomu bolo za Frankovej vlády. Dostanete ich v lekárňach, baroch a dokonca v automatoch na uliciach. Ak ide o podporné prostriedky na potenciu, tie si radšej zoberte so sebou.

Voda z kohútika

Voda je na Malorke problém. Pretože tu nie sú žiadne rieky a celú sezónu neprší, vládnu väčšinou polosuché podmienky. Vodu rozvážajú po celom ostrove obrovská nákladné autá, všeobecne je však lepšie piť iba vodu z fliaš, pretože pitná voda zostáva v nádržiach pomerne dlho.

Pokazené jedlo

V letnej horúčave si dávajte pozor na čerstvosť konzumovaných potravín a jedla. Tapas, ktoré vyzerajú, že sú staršie ako deň, a čohokoľvek s majonézou udržiavaného mimo chladničky a mäkkýšov, servírovaných v zariadeniach, kde nevládne najprísnejšie hygiena, sa radšej vzdajte.

Občerstvenie na pláži

Väčšinu snack barov na obľúbených plážach charakterizujú okrem niekoľkých málo výnimiek prehnané ceny a nízka kvalita. Obmedzte sa radšej na pitie a chuťovku, ako napríklad paamb oli. Na plnohodnotné jedlo zamierte do niektorej z odporúčaných reštaurácií. Počas dovolenky rozhodne nepodceňujte príjem vitamínov a minerálov.

Telesne postihnutí

Mallorca bohužiaľ nie je pripravená na návštevníkov s akýmkoľvek telesným postihnutím. Podľa zákona však musia mať všetky nové verejné budovy bezbariérový prístup, najlepšie v tomto smere pochodíte v nových hoteloch.

Užitočné čísla

Polícia, zdravotná pohotovosť, požiarnici: 112
Pohotovostní lekári, nemocnice, sanitka: 061
Štátna polícia: 091
Občianska garda: 062
Mestská/Miestna polícia: 092
Dopravné nehody alebo iné informácie: 902 123 505
Creu Roja (Červený kríž): 971 202222

Medzinárodná nemocnice v Palme
Policlinico Miramar: 971 767000
Clinica Juaneda: 971 731647

Zdravotné poistenie

Je potrebné preukázať sa Európskym preukazom zdravotného poistenia.

Cestovné poistenie

Väčšina cestovných poistiek kryje stratu batožiny, zrušenie pobytu a lekárske ošetrenie. Poisťovni určite oznámte pokiaľ sa chystáte robiť nebezpečné športy, ako je potápanie, inak vaša poistka nemusí byť platná. Všetky dokumenty noste so sebou, aby ste v prípade potreby mohli poisťovňu kontaktovať.

Najdôležitejších 5 dôvodov prečo sa poistiť v Európskej cestovnej poisťovni:

  • špecialista na cestovné poistenie, už od roku 1907
  • poistná ochrana začína prekročením hraníc obce Vášho trvalého bydliska
  • poistíme Vás bez ohľadu na Váš vek
  • už v našich štandardných produktoch sú kryté aj športy ako lyžovanie, snowboarding, potápanie, horolezectvo
  • zvýhodnená rodinná poistka je až pre 7(!) osôb, 2 dospelé osoby plus maximálne 5 detí do 18 rokov
cestovne poistenie cestovne poistenie

Európska cestovná poisťovňa Vám želá šťastnú cestu!

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com