Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - Last Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Zábava

Nočná zábava - Top 10 podnikov Malorky | LGBTI podniky v Palma de Mallorca

Čím väčšie je letovisko, tým väčšiu škálu zábavy ponúka. Každý si pre seba niečo nájde. Samozrejme sú všade diskotéky - vstupenky sa vám budú pravdepodobne snažiť predať zástupcovia diskoték priamo na pláži. Niekedy dostanete dokonca vstupenky voľné, to keď sa majitelia snažia pozdvihnúť popularitu podniku alebo keď si tiquetero myslia, že svojím atraktívnym vzhľadom budete pre diskotéku prínosom. Bary sú všade. Výzdoba, reč a pivo môžu byť miestne, francúzske, britské alebo škandinávske, bary môžu byť obrovské alebo naopak útulné, ale pre všetky je typická hlasná hudba alebo naplno pustená televízia.

Zábava - Mallorca / Mallorka

Filmy sa zvyčajne premietajú v španielskych dabovaných verziách, vzácne výnimky tvoria len kina v najväčších letoviskách. Ostrovania si zvykli požičiavať DVD, a hoci väčšina nosičov bude samozrejme v španielčine, v miestach, kde je veľa turistov, môžete naraziť aj na filmy v angličtine.

Väčšie hotely, ktoré ubytovávajú hromadné zájazdy, často zamestnávajú vlastných animátorov, ktorí sa v niekoľkých jazykoch snažia pobaviť starších hostí rôznymi súťažami, piesňami s opakujúcim sa refrénom a usadlejšími druhmi tanečnej zábavy. Hotely niekedy organizujú večery venované tancu flamenco. Hoci tieto piesne a tance pochádzajú z Andalúzie, stali sa neoddeliteľnou súčasťou osláv v mnohých ďalších častiach Španielska. Predstavenie bývajú viac menej autentické, so spevákmi, tanečníkmi a gitaristom, aj keď sa zameriavajú skôr na veselšie cante chico (čiže ľahšie piesne) než na pomalé, emocionálne cante jondo (piesne duše).

Flamenco - Mallorca / Mallorka

Výlety zahŕňajú večeru a predstavenia zvyčajne ponúkajú flamenco, kabaretné vystúpenia a striptíz. V kasíne Casino de Mallorca dostanete, podľa typu programu, ktorý ste si vybrali, večeru, miestne víno a voľný vstup do herných priestorov (pri vstupe sa budete musieť preukázať pasom). Budete si môcť vyskúšať šťastie v rulete, blackjack, kartách a u hracích automatov. Program zvyčajne končia až nad ránom, preto si radšej počas siesty poriadne odpočívajte.

Medzi ďalšie možnosti organizovanej zábavy patria stredoveké večierky, ktoré uvádza zlý gróf či piráti, alebo opekanie mäsa spojené s folklórnymi tancami. Skrátka pre tých, ktorí majú výdrž, tú je program na každý večer.

Mallorca pre deti

Krásne piesočnaté pláže a slnečné počasie robí ostrovy ideálnym cieľom rodinných dovoleniek. Až deti pláž alebo bazén omrzí, iste ich nadchne obrovská vodná šmýkačka. Aquacity v S'Arenal je snáď najväčším vodným parkom na svete. Ďalšie parky sú v strediskách Magalluf a Alcúdia a na Menorke v Sant Jaume. Zamestnanci dbajú o bezpečnosť, takže rodičia si môžu úplne bez obáv odpočinúť pri bazénoch v parkoch alebo v kaviarni. Vstupné do veľkých parkov je pomerne drahé, preto si radšej naplánujte dlhší pobyt, aby sa vám návšteva vyplatila. Trochu tradičnejší je park Marienland severne od Palmy v Costa d'en Blanes, v ktorom uvidíte delfíny, cvičené papagáje a iné zvieratá.

Mallorca pre deti - Mallorca / Mallorka

Nezabudnuteľným zážitkom pre deti bývajú výlety loďou. Všetky letoviska lemujúce záliv pri meste Palmy, od S'Arenal až po Portals Vells, spája lodná doprava, ktorú môžete využiť rovnako pohodlne ako doma autobus. Z Port de Pollenca alebo z Port ďAlcúdia sa môžete vydať na plavbu okolo mysu Cap de Formentor s útesmi. Z Port de Sóller sa môžete plaviť okolo divoko štruktúrovaného severozápadného pobrežia. Plavby, ktoré začínajú v Colonia de Sant Jordi / Campos, pristávajú na podivnom ostrove Cabrera. Zistite si letné plavebné poriadky medzi Port ďAlcúdia a Ciutadella na Menorke. Zábavná je tiež plavba po historickom prístavu Mahón (Maó) na Menorke.

Nosorožce, pštrosy a antilopy možno pozorovať v malom safari parku Reserva Africana. Návštevníci sa môžu prejsť parkom buď vlastným autom alebo otvoreným terénnym vozidlom.

Staršie deti ocenia statok La Granja neďaleko Esporles. Na tomto prekrásnom dedinskom statku môžete obdivovať remeselníkov pri práci alebo ukážky ľudových tancov.

Červený blesk - Vlak do mestečka Sóller

Starodávne vlaky (Červený blesk), ktoré jazdia medzi Palmou a Sóller, bezpochyby nadchnú deti každého veku. Trasa z Palmy do mesta Inca síce nie je tak pôvabná, ale napriek tomu ponúka zábavný spôsob, ako sa dostať na štvrtkové trhy v Ince.

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com