Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - Last Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Ubytovanie

Ubytovanie na Malorke

Veľká škála ubytovacích kapacít siaha od malých mestských penziónov cez modernizovaná vidiecke sídla až po luxusné golfové hotely. Vo vrcholnej sezóne je nevyhnutne potrebná rezervácia. Mimo sezóny môžete skúsiť šťastie a priamo v mieste si vyhľadať to správne ubytovanie v peknom prostredí. Nezabudnite však na to, že mimo Palmu je väčšina hotelov v prevádzke len od apríla do konca októbra. Veľké plážové hotely sú vhodné pre ľudí, ktorí si želajú pokiaľ možno perfektnú, ale neosobnú dovolenku. Čo malým plážovým hotelom chýba na komforte, to zase dobiehajú útulnosťou. Finky (poľnohospodárske usadlosti) sa zriedkakedy nachádzajú pri mori. Tiež sa môže stať, že tam hosť neuvidí ani jediné domáce zviera, pretože farmár pestuje obilie alebo ovocné stromy, ak je v prospektoch reč o "granja" alebo "possesió", môže sa jednať o niektoré starobylé panské sídlo s hotelovým prevádzkou a noblesné atmosférou. Hostaly sú privátne hostely, čo však nevypovedá o ich kategórii. Hostaly sa takmer vždy nachádzajú v pôvodnej časti obce či mesta, t.j. nie v blízkosti pláže. Do nespočetných malorských apartmánov jazdia hlavne rodiny. Keďže si členovia rodiny väčšinou vyberajú ubytovanie podľa katalógu s fotografiami, nemôže sa prakticky stať, že by nechcene skončili v apartmánovom vežiaku, keď si priali bungalow.

Booking.com

Jedným z najväčších serverov zameriavajúcich sa na ubytovanie všetkých kategórií a cenových relácii je známy Booking.com, pomocou ktorého nájdete "prechodné bydlisko" prakticky po celom svete ľahko a rýchlo. V ponuke síce prevažujú hlavne hotely, tie však prostredníctvom bookingu neraz zarezervujete lacnejšie ako cez samotný hotel. Nájdite si čas a prejdite si pozorne ponuku stránky www.booking.com, je tam tak lacné ubytovanie, ako aj štandardné a stále cenovo prijateľné, no tiež luxusné. Web je takmer kompletne preložený do slovenčiny a češtiny. Obsahuje podrobný opis ubytovacieho zariadenia, fotodokumentáciu i hodnotenia a recenzie od návštevníkov. Výhodou je tiež možnosť zrušenia rezervácie u väčšiny hotelov zdarma. Na našej stránke Vám ponúkame priamy vstup do jeho vyhľadávacie prostredia.

Niektoré tipy na pre našinca netypické ubytovanie na Malorke

Agroturisme Perola "Only Adults"
Asi dvadsať minút cesty autom od prírodnej pláže Es Trenc sa nachádza táto veľmi vkusne opravená farma, na ktoré sa dodnes vyrába a podáva tradičné syr, údeniny a víno. Sú tu štyri izby a jeden apartmán, ktoré sú dohromady prepojené jednou veľkou terasou.

Finca Ca N'Aí (****)
Perfektné miesto pre dokonalý odpočinok v malebnom údolí pri Soller uprostred pomarančovníkovej plantáže. Príjemne útulné a pohodlné izby s terasou a pekným bazénom. Do tunajšej reštaurácie občas zavítajú členovia kráľovskej rodiny.

Hotel Ca'n Moragues (****)
Priamo v historickom centre mesta Arta sa nachádza tento malý a veľmi príjemne a v rodinnom štýle vedený panský dom z 19. storočia s ôsmimi izbami. Stredomorskú atmosféru tu návštevník pocíti nielen v izbách a iných interiéroch, ale aj citrusové záhrade alebo na malebnom, pre Mallorku typickom dvore.

Cases De Ca´S Garriguer (****)
Ako sám názov napovedá, je výhľad na more fantastický. Malý vidiecky domček skrýva desať originálnych izieb zariadených v mallorskom štýle (každý s terasou alebo balkónom) a bar. Patrí k nemu sto hektárový pozemok s bazénom a lehatkami.

Posada des Molí (****)
Neďaleko letiska v príjemnom pobrežnom letovisku sa návštevník ocitne v oáze pokoja a odpočinku. Tunajšia významná rodina tu vybudovala areál o rozlohe 50 000 štvorcových metrov s romantickými veternými mlynmi, tenisovými kurtmi a vnútorným a vonkajším bazénom. 14 komfortných izieb a päť apartmánov sú zariadené so zmyslom pre detail. Súčasťou areálu je reštaurácia, v ktorej sú podávané vynikajúce pokrmy pripravené z produkcie vlastnej farmy.

Finca Son Mola Vell (****)
250 rokov starý, štýlovo zariadený sedliacky dvor ponúka originálne zariadené izby a apartmány. Športových nadšencov iste poteší priľahlé golfové ihrisko Vall d´Or, priestor pre prechádzky a jogging a fitness s bazénom. Po športu určite prídu k slovu sauna a masáže, rovnako ako reštaurácia s vynikajúcimi stredomorskými a mallorskými špecialitami.

Son Bleda (****)
Malebný kláštor bol v 17. storočí prestavaný na statok. Súčasní majitelia tu vybudovali oázu wellness vo veľkom štýle, uprostred 60 000 štvorcových metrov veľkej terasovité záhrady. Originálne zariadené apartmány (časť s kuchyňou) majú nádherné kúpeľne a niektoré vlastnú terasu. Kompletná wellness ponuka s bazénom a saunou.

La Reserva Rotana (*****)
Šľachtická rezidencia zo 17. storočia, ktorú princezná so svojím manželom prestavali na päť hviezdičkový hotel. Vďaka vzácnym látkam a drahému nábytku a umeleckým dielam sa v tunajších 21 izbách a apartmánoch mieša elegancia malorských vidieckych usadlostí sa vznešenosťou šľachtického sídla. Ten, kto navštívi tunajšie tenisové kurty alebo golfové ihrisko, si iste nenechá ujsť saunu a masáže a na koniec vynikajúcu reštauráciu.


Tisíc a jedna noc, vrátane raňajok. Pohostinnosť.

Všestrannosť ostrova ako takého sa odráža aj na ponuke ubytovania, nielen z hľadiska existencie rôznych kategórií, ale aj infraštruktúry a doplnkových služieb.

V roku 1903, keď veľkolepý Gran Hotel (dnes kultúrne stredisko) otvoril dvere svojim prvým návštevníkom, začala sa na Malorke písať história hotelierstva. Postupne sa niektoré malorské hotelové firmy stali medzinárodne známymi, napriek tomu ich hlavné orgány stále sídlia na ostrove.

Najžiadanejšie sú hotely priamo na pláži, aj keď v rámci tejto kategórie nie všetky sú rovnaké. Hotely v Palme, inšpirujúce sa v jej nezameniteľnej atmosfére, dopĺňajú túto ponuku a uprednostňuje ich čoraz viac návštevníkov. Podobný vývoj zaznamenali aj malé hotely vo vnútrozemí a vysokokvalitné agroturistické komplexy.

Mnohé hotely sa začali v posledných rokoch špecializovať. Niektoré sa orientujú na šport a športovcov, iné na zdravie, golf, cyklistiku, wellness alebo kúpele. Okrem toho sa v súčasnosti, v súlade s politikou aktuálnej vlády, budujú iba 4 hviezdičkové hotely, čo spôsobilo nárast počtu hotelov tejto kategórie.

Ostrov slávnych osobností: od Ustinova až po U2

Niektoré hotely majú v zozname klientov také slávne osoby, že by si zaslúžili, aby sme im venovali osobitnú kapitolu. Spomenieme však iba tých naj...Prvé miesto patrí jednoznačne španielskej kráľovskej rodine, ktorá každoročne trávi leto vo svojom tunajšom paláci a nepriamo tak ovplyvňuje prítomnosť iných európskych a orientálnych kráľovských rodín.

Na zozname nájdeme hercov Michaela Douglesa a Petra Ustinova, ako aj spisovateľa Carlosa Fuentesa, ktorí nedajú na ostrov dopustiť. George Lucas tu oddychoval od svojich hviezdnych vojen, Mick Jagger medzi koncertmi a jeho kolega Bono z U2 prijal pozvanie na svadbu. Pracovne sa na ostrove zdržiavala aj žijúca hollywoodska legenda Lauren Bacali.

Pierce Brosnan, agent 007 a americká novinárka Barbara Walters si tu užívali zaslúžené chvíle odpočinku. Zoznam politikov je veľmi dlhý, vzhľadom na časté politické stretnutia organizované na ostrove. Ak nazrieme do minulosti, stretneme sa s menami ako Agatha Christie, Ava Gardner a Errol Flynn. Spomenúť musíme aj tých, z ktorých sa stali rezidenti: Gertrude Stein, ktorá žila v palmskej štvrti Terreno a catalánsky umelec Joan Miro, ktorý po sebe zanechal úžasné dedičstvo vo forme nadácie " Fundación Miro " v Palme.

Ostrov pokoja: agroturistika

V minulosti považovaná za alternatívu, agroturistika je dnes žiariacou hviezdou na turistickom nebi, ktorá ponúka návštevníkovi úplne odlišný pohľad na Malorku. Zárukou úspechu je perfektná kombinácia pokoja, tradície a pohodlia. Jej výhody si dobre uvedomujú aj Malorčania, hlavne majitelia vidieckych domov, ktorí by sa dnes už ťažko uživili poľnohospodárstvom a pred ktorými sa takto otvára svet nových perspektív. Vedľajším efektom je aj zveľaďovanie malorského vidieka, a tak sa pojem agroturistika spája s prsnými kontrolami, ktoré sa zaviedli v roku 1992, keď na ostrove existovali iba 4 takéto komplexy. Každé z dnes už viac ako 100 agroturistických zariadení, musí disponovať pozemkom s rozlohou najmenej 25 000 m2, pričom musí zachovať jeho poľnohospodársky charakter. Môže poskytnúť ubytovanie pre max. 24 hostí.

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com