Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - First Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Potápanie a šnorcholvanie

Malorka je raj pre milovníkov vodných športov. Potápanie na Malorke patrí k nezabudnuteľným zážitkom, adrenalínovým spestreniam dovolenky na ostrove. Ak hľadáte ideálne miesto na prvé otestovanie si ponoru, alebo ďalšie praktizovanie potápanie, ste na správnom mieste. V každom rekreačnom stredisku ostrova, lokalite pri mori, nájdete špičkovo vybavenú potápačskú školu, klub, centrum, jednoducho niekoho, kto organizuje kurzy potápania, expedície do hlbín mora. S inštruktormi, ktorí sú majstrami v odbore, sa hravo dohovoríte anglicky, nemecky, rusky a prirodzene španielsky. Ako začiatočník, tak profesionál privíta celoročne poskytované medzinárodne akreditované kurzy potápania. Kto nemá vlastné vybavenie určite ocení možnosť si požičať kompletnú potápačskú výstroj priamo na mieste.

Plavecké pomôcky 468x60

Každý návštevník ostrova, amatérsky či profesionálny záujemca o podmorský svet, by mal využiť viac ako priaznivé podmienky pre potápanie sa na Malorke. Vykonať aspoň jeden ponor. Ale pozor, môže z toho byť láska na celý život! Prírodné biotopy, skalné útvary a morské voľne žijúce živočíchy vytvárajú jedinečný svet pod vodou. Bez hluku života nad povrchom máte možnosť úplne absorbovať niektoré z najkrajších zážitkov, ktoré ponúka príroda. Vždy existuje niečo nové, čo by ste ocenili, aj ak ste skúsený potápač, ktorý už pozná vzrušenie z výskumu pod vodou. Ak ste noví pri potápaní, jednoducho to skúste. Chce to len odvahu a prirodzene dobrú fyzickú kondíciu.

Potápanie a šnorcholvanie - Mallorca / Mallorka

Dovolenka na Malorke, to je celkom určite, mimo iného, plávanie, šnorchlovanie, potápanie rekreačné či profesionálne. Zažite dovolenkové dobrodružstvo (netradičný šport) na ktoré sa nezabúda! Ak vám už zdravie neslúži ako má, alebo máte strach z hlbín (akrofóbia), celkom určite nevynechajte aspoň šnorchlovanie a plávanie v nejakej peknej romantickej (skoro privátnej) zátoke, ktorých je na Malorke požehnane.

Potápačské školy, kluby, centrá

Potápačská škola a klub Scuba Mallorca

Scuba Mallorca je najznámejším potápačským klubom a školou na Malorke. Ponúka kurzy pre začiatočníkov až po trénovaných potápačov.

Pre začiatočníkov

Ak ste noví v oblasti potápania a chcete si to iba vyskúšať, potom TRY SCUBA je kurz pre vás.

cestovne poistenie

Budete mať bezpečné, plytké, kontrolované potápanie v mori a vyskúšate si aj použitie potápačského vybavenia. Naučíte sa všetky základy bezpečného potápania pod priamym dohľadom jedného z vyškolených a skúsených inštruktorov.

Pracujete svojim vlastným tempom. Môžete si vybrať, koľko času sa chcete potápať. Niektorí ľudia si chcú iba zobrať potápačskú výstroj a ostať na hladine vrchu vody. Iní sa potopia so svojím inštruktorom, aby sedeli na dne a vyfukovali bubliny, alebo chodili pod dohľadom pod vodou.

Začínajte so základnými pokynmi a potom sa dostanete na niektorú z našich špeciálne vybraných tréningových miest, Punto de L'Avensada, Cala Carbo alebo The Bridge (pozrite si stránky Dive Sites).

Je to skvelý spôsob, ako zistiť, či je potápanie pre vás. Myslíme si, že si to zamilujete.

Vek: minimálne 10 rokov
Maximálna hĺbka: 6m

Potápačská škola a klub Scuba Mallorca

Pre pokročilých

Ak ste sa už predtým pokúsili o potápanie a chceli by ste urobiť ďalšie kroky, vyskúšajte 2 ponorné potápania Discover Scuba. Poskytuje vám viac príležitostí preskúmať a prežiť podmorský svet. Naučíte sa základné zručností, výstroj a postupy, ktoré vám pomôžu vybudovať vašu dôveru a pomôžu vám cítiť sa v podvodnom svete príjemnejšie. Po vykonaní tohto postupu môžete preskúmať druhú lokalitu s väčším sebavedomím a s väčším dobrodružstvom.

Pre expertov

Tu začína vaše dobrodružstvo. Objavte vzrušenie z potápania. Budete sa potápať pod priamym dohľadom, získate zručnosti a skúsenosti, aby ste sa stali certifikovaným potápačom.

Program DISCOVER SCUBA DIVING vám umožní rozvíjať zručnosti a znalosti, ktoré potrebujete, a potom zažiť otvorené vodné potápanie, ktorý je pod dozorom. To, čo sa naučíte, je možné pripísať na certifikáciu PADI SCUBA DIVER alebo PADI OPEN WATER DIVER (ak to dokončíte do 12 mesiacov).

Tu začína láska k životu pod vodou.

Vek: minimálny vek 10 rokov
Maximálna hĺbka: 12 m

Big Blue Diving potápačská škola a klub

Už získalo niekoľko ocenení za pravidelné zákaznícke prehliadky je ideálnou základňou pre nádherný zážitok, rozmanité a vzrušujúce potápačské lokality. Okrem toho je tomuto stredisku pravidelne udeľované vyznamenanie za príspevok k ochrane životného prostredia a aktívnemu zapojeniu sa do Potápanie na Malorke. Ponúka všetko po čo potápačské srdce túži, nádherné podvodné krajiny s vynikajúcou viditeľnosťou, magické tajomné jaskyne a vraky sú pripravené na objavenie. Z tohto potápačského centra sa na všetky ponorové miesta dostanete rýchlo a ľahko potápačskou loďou za 20 minút.

Zoe Mallorca potápačské centrum

Sú vďaka svojim službám a štandardom kvality kvalifikovaní ako päťhviezdičkové potápačské centrum PADI. Majú potápačský obchod, plne vybavené učebne, šatne a sprchy pre ženy a mužov, dielňu na revízie, nabíjaciu stanicu a terasu na oddych pred potápaním a po potápaní.

Potápačské centrum a všetky ich lode majú súpravy Medic First Aid s kyslíkom. Hiperbarická komora MEDISUB je vzdialená len na 20 minút.

Ich kurzy zahŕňajú úvodné a začiatočné kurzy až po pokročilé kurzy, kde sa môžete učiť od špecializovaných a profesionálnych inštruktorov alebo kvalifikovaných Divemasterov.

Najlepšie lokality na potápanie

Na Malorke je niekoľko veľmi dobrých potápačských lokalít. Každá z nich má odlišné vlastnosti, svoju kvalitu. Tu je zoznam a krátky popis najatraktívnejších z nich:

Malgrats - Potápanie a šnorcholvanie - Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Malgrats - Iba v roku 2004 bol Malgrats vyhlásený za prírodnú rezerváciu, čo malo pozitívny vplyv na faunu. Vzhľadom na prísne predpisy sa môžu potápať iba potápačské kluby, ktoré sú oprávnené. V závislosti od potápačského klubu je niekoľko miest na potápanie, z ktorých si môžete vybrať.

Cap de Llebeitx - Isle Cabrera - Od roku 1991 je súostrovie Cabrera podľa zákona vyhlásené za prírodnú rezerváciu. Pobrežie je jedným z najlepšie zachovaných španielskych stredomorských pobreží.

Cap de Llebeitx - Potápanie a šnorcholvanie - Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Cap de Llebeig - Isla Dragonera - Ostrov Dragonera, rozšírenie oblasti Sierra de Tramontana, sa nachádza juhozápadne od Malorky a bol vyhlásený za prírodný park v roku 1995. Vzhľadom na krištáľovo čistú vodu a ochranu oblasti je Dragonera jedným z najlepších miest na potápanie. Jaskyne so zachytenými vzduchovými bublinami sú charakteristickými vlastnosťami tohto ponoru.

Potápanie, či šnorchlovanie je krásny šport a spolu s kvalitnou potápačskou výbavou si ho skutočne užijete!

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com