Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - Last Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Pláže

Najkrajšie pláže ostrova Malorka

Pláž nie je iba miestom, kde sa stretáva more so zemou. Na zreteli treba mať okrem možností kúpania sa aj služby, okolie pláží, kvalitu morskej vody a ubytovania a samozrejme podnebie. Päťstopäťdesiat kilometrov morského pobrežia a obrovská geografická rozmanitosť sú zárukou, že ponuka pláží, ktorou disponuje Malorka, je iba veľmi ťažko prekonateľná. Spoločným znakom všetkých je kvalita a rôznorodosť, a tak si každý návštevník má možnosť vybrať. Niekto uprednostní rušnú a zábavnú pláž v El Arenaly, iný zasa malebný záliv ukrytý v severnej časti ostrova, ktorý svojím čarom inšpiruje básnikov.

Mallorca / Malorka - Pláže

Nájdeme tu široké piesčité pláže, ktoré budú určite vyhovovať rodinám s deťmi a milovníkom vodných športov. Ich opakom sú malé pláže v skalnatých zátokách, kde znie spev cikád a voňajú pínie. Celý obraz dokresľujú kamenisté pláže. Ten, kto dobre hľadá, môže nájsť aj v plnej sezóne odľahlú opustenú zátoku. To, že malorské pláže sú naozaj kvalitné, dokazujú aj ocenenia, ktoré im každoročne udeľuje Európska nadácia životného prostredia vo forme modrých zástav. V roku 2003 získalo toto vyznamenanie 45 malorských pláží. Voda je tu priezračne čistá aj u osídleného pobrežia! Hoci by bola škoda stráviť celú dovolenku na ostrove len pri mori, sú nádherné pláže Malorky jednoznačným turistickým magnetom. Jednoducho, paleta pláží je tu bohatá!

Tu je výber niektorých zaujímavých pláží - od Palmy po smere hodinových ručičiek:

Pláž Playa de Illetas

Táto pekná pláž v rovnomennom, veľmi obľúbenom a exkluzívnym letovisku u Palmy je lemovaná borovicovým hájom. Je to jednoznačne najkrajšie verejná pláž v širokom okolí hlavného mesta ostrova.

Pláž Sant Elm

Stredne veľká kamenisto-piesočnatá pláž na juhozápadnom cípe Mallorky s krásnym výhľadom na skalnatý ostrovček Dragonera. V lete je na okraji pláže k dispozícii bazén so slanou vodou, ktorý patrí k reštaurácii.

Pláž Cala de Deja / Deia

Aj keď je táto pláž súčasťou dedinky umelcov a je len kamenistá, je to jedno z najidylickejších miest v grandióznom kraji Tramuntana. Bohužiaľ je tu v sezóne príliš veľa návštevníkov a pláž býva preplnená.

Pláž Sa Calobra

Táto kamenistá pláž sa nachádza pri ústí rokliny Torrent de Pareis. Je ostro zarezaná do skalnej steny a skok do priezračnej vody po prechádzke roklinou alebo ceste divokými serpentínami je tu skutočným pôžitkom.

Zátoka Cala Sant Vicenc

Prekrásne prázdninové miesto s tromi piesočnými zátokami, priezračne čistou vodou a impozantné skalnatou kulisou.

Zátoka Cala Figuera

Pozor na zámenu s rovnomenným miestom na východnom pobreží, ktoré aj napriek svojej obľúbenosti nemá žiadnu vlastnú pláž. Tu na severozápadnom pobreží sa jedná o idylickú, málo navštevovanú skalnatú zátoku s úžasne čistou vodou na polostrove Formentor.

Zátoka Nadia de Pollenca

Chránená zátoka ponúka krásne piesočnaté pláže, vhodné najmä pre rodiny a najlepšiu oblasť ostrova pre surfovanie. Medzi píniami sú schované staré vily a súčasné hotely.

Zátoka Badia ďAlcúdia

Široká piesočnatá zátoka spája Port ďAlcúdia a Can Picafort. Je to obľúbený cieľ pre rodinné dovolenky. Táto živá pláž ponúka mnoho vodných športov a gastronomických zariadení. Na spoločnej pobrežnej promenáde je nespočetné množstvo hotelov, obchodov a reštaurácií.

Zátoka Cala Torta

Odľahlejšia a vďaka tomu aj tichšia nádherná zátoka s kvalitným bielym pieskom uprostred chránenej krajinnej oblasti, orámovaná píniovými hájmi a skalami. Malý plážový bar ponúka osvieženie a malé občerstvenie.

Pláž Cala Mesquida

Malá pláž s kvalitným bielym pieskom, lemovaná píniovými hájmi. Mnoho návštevníkov sem dochádzajú z blízkeho strediska Cala Rajada, ale aj tu sa nájde niekoľko hotelov a ubytovania v súkromí.

Pláž Cala Rajada

Opatrovaná piesočná pláž, ktorá je obľúbeným prázdninovým cieľom nemeckých turistov na severnom pobreží. Susedná piesočná pláž Cala Agulla je prekrásna, ale bohužiaľ často preplnená.

Pláž Portocolom

Miesto pomenované po Krištofovi Kolumbovi sa môže chváliť idylickým prístavom a malou príjemnou plážou.

Zátoka a pláž Cala Mondragó / Cala S'Amarrador

Príjemná dvojitá zátoka obklopená píniovými hájmi je považovaná za najkrajšiu na ostrove. Piesočná pláž je orámovaná skalnými útesmi a vytvára tak vynikajúce miesto pre odpočinok rodín s deťmi. Nachádza sa v chránenom území, takže tu okrem plážového baru nie sú žiadne stavby.

Pláž Cala Santanyí

I v tejto zátoke je pláž z jednej strany chránená skalami, takže je to ideálne miesto pre rodiny. Je to pokojné miesto, kde nájdete len niekoľko hotelov, plážových reštaurácií a jednu požičovňu vodných bicyklov. Pláž sa nachádza neďaleko mestečka Cala Figuera, ktoré sa pýši romantickým rybárskym prístavom, ale nemá vlastnú pláž.

Pláž Cala Llombards

Pekná široká piesočná pláž, orámovaná skalami a píniovými hájmi. Zo strediska je to na pláž asi 5 minút chôdze.

Pláž Cala S'Amonia / Cala de sa Comune

Piesočné zátoky na juh od Cala Llombards sú úplne odlúčené od civilizácie, bez akejkoľvek turistickej infraštruktúry. Pýšia sa priezračne čistou vodou a božským pokojom.

cestovne poistenie

Pláž Platja Es Trenc

Najlepší biely piesok, tyrkysovo modrá voda - tu získa návštevník dojem, že sa nachádza v Karibiku, aj keď je u Stredozemného mora. Tri kilometre dlhá pláž s piesočnými dunami ponúka aj v hlavnej sezóne dostatok miesta. Je to jedna z posledných nezastavaných veľkých prírodných pláží na ostrove a ozajstný raj pre deti. Je tu jedna plážová reštaurácia a požičovňa vybavenia pre vodné športy. Hlavne je tu ale pokoj.

Pláž Platja de Palma / S'Arenal

Pláž s dlhým a pozvoľným vstupom do mora a všetkým, čo si žiada turistický ruch - party až do svitania alebo všetky vodné športy. Celkom určite však nič pre individualistov. Správne je tu ten, kto hľadá rozruch. Pozdĺž promenády je mnoho reštaurácií, krčiem a diskoték. Najkratšia cesta z letiska do mora.

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com