Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - Last Minute Dovolenka 2024!

Menorca / Minorca (Španielsko)

Menorca

Navštívte španielsku Menorku, pokojnú dovolenkovú oázu Stredomoria!

Menorca mapa / Minorca mapa

Menorca je skutočným klenotom v Stredozemnom mori. Jej harmónia, pláže a rozmanitosť prostredia vás očaria na prvý pohľad. Je zrodená pre nezabudnuteľnú dovolenku. Dovolenka a Menorka patria k sebe.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Ostrov Menorca sa nachádza na najsevernejšej časti Baleárskych ostrovov. Žijú tu aj vzácne druhy zvierat a rastlín, má veľmi jedinečné a pokojné prírodné prostredie. Aj preto UNESCO v roku 1993 zaradilo Menorku do zoznamu prírodných biosférických rezervácií.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Naviac tu nájdete typické, takmer nedotknuté, vidiecke oblasti a veľa rôznorodých stredomorských odľahlých miest, zákutí. Na 216 km dlhom pobreží môžete nájsť zasa hlavné turistické lokality.

Ak túžite po pláži s jemným bielym pieskom a pokojnými vodami, tu sa ich nachádza vyše 70 a to na juhu ostrova. Červenkasté a divoké zátoky sa nachádzajú na severe, tie Vám zabezpečia očarujúce zážitky. Po celom pobreží môžete vidieť majáky, ktoré pripomínajú námornícku tradíciu na ostrova.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Dovolenka na Menorke

Na španielsku, či presnejšie katalánsku, Menorcu sa veľmi jednoducho dostanete lietadlom. Od hlavného mesta Mahón sa medzinárodné letisko nachádza iba 5 km. Let trvá asi 2 hodiny. Trajektová doprava (z Malorky) premáva do prístavov v Ciutadelli a Mahóne.

Leto je hlavnou turistickou sezónou. Najrušnejšími mesiacmi sú júl a august, vtedy je na ostrove najviac turistov. V mesiacoch jún a september je počasie ideálne a zároveň je tu oveľa menej turistov. Letné teploty sa pohybujú medzi 24 - 28°C. Najteplejšie je more v auguste, kedy má okolo 26°C.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Ceny na Menorke sú v priemere o dosť vyššie než u nás. Mimo sezóny je cena za menu jedlo v reštaurácií okolo 12 €. Avšak počas sezóny sú tieto ceny ešte vyššie. Od 3 € stojí pol litra miestneho piva. Dobrou voľbou sú preto All inclusive pobyty na Menorke.

Prípadnou alternatívou, ktorá sa zdá byť vhodná, ak sa ubytujete v apartmáne, či na súkromí, je vlastné stravovanie, nákupy vo väčších mestách a vo veľkých nákupných centrách. Liter mlieka tu stojí okolo 1,45 - 1,65 €, bochník chleba 2 - 3 €, dlhé francúzske bagety 0,80 - 1,20 €.

Turistické atrakcie Menorky

Menorca má rozmanité pobrežie, čo ju robí skvelou destináciou na ideálnu prímorskú dovolenku. Pestré možnosti vodných športov nájdete na skoro všetkých plážach, blízko letovísk. Windsurfing, vodné lyžovanie, plachtenie i potápanie sú tu veľmi obľúbenými. Aj výlety do okolia dovolenkových lokalít Vás obohatia o nevšedné zážitky.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Na Menorke sa môžete prejsť po veľkom množstve značených chodníkov a turistických trás. Ideálnou voľbou na pešiu turistiku poskytuje príroda, obklopujúca miestne dedinky. Populárna je cykloturistika, bicykel si požičiate takmer všade alebo náročnejší výlet na konskom chrbte.

Rezervácia S'Albufera d'Es Grau Nature Reserve ponúka pohľad na vzácnu miestnu faunu a flóru, lokalita je zároveň jednou z najvýznamnejších európskych mokradí. Poskytuje aj útočisko mnohým vodným a sťahovavým vtákom.

Archeologické pamiatky a kultúrne dedičstvo sú tiež dôležitou zaujímavosťou Menorky. Aj v malých rybárskych dedinkách možno spoznávať mnohé pamiatky a tradície. Ciutadella so zaujímavými monumentálnymi pamiatkami je jedným z historických miest. Známe lokálne archeologické náleziská ako Taulas, Talaitot a Navetas hľadajte práve tu. Pôvabné budovy a námestia, rušný prístav uvidíte v historickom centre spomínaného mestečka.

Menorca / Minorca (Španielsko)

V Mahóne, v hlavnom meste Menorky, nájdete prehistorické náleziská. Trepucó je jedným z nich, leží na samom okraji hlavného mesta, má však jednu z najlepších zbierok prehistorického umenia ostrova. Viaceré kostoly sa zachovali v historickom centre mesta.

Chrám Santa María sa nachádza na centrálnom námestí Plaza de España a ten pohľad naň, stojí za to. Vedľa neho sa týči historická budova radnice s veľkými hodinami na priečelí. Nenechajte si ujsť prechádzku ulicou Carrer Nou v Mahóne, kde nájdete trh, predaj miestnych remeselných výrobkov.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Aqua Center Menorca v Ciutadelle je atrakciou hlavne pre deti, no aj ich rodičia si prídu na svoje. Aquapark je otvorený od mája do septembra. Prirodzene, tobogany a rôzne iné vodné, či zábavné atrakcie sú prispôsobené vekovo, od najmenších až po dospelých. Ako býva zvykom, sú v rôznych stupňoch náročnosti.

Pláže Menorky

Juh ostrova lemujú krásne pláže, je rajom pláží. Môžete si užiť zátoky s tyrkysovým morom a jemným pieskom. Voda je všade tak čistá a priezračná, že možno pozorovať dno aj v najhlbších miestach zátok. Juh ostrova charakterizuje striedanie prírodných a pokojných romantických pláží s plážami prímorských dediniek, typickými pre strediská cestovného ruchu.

Menorca / Minorca (Španielsko)

V letovisku vo veľkej prírodnej oblasti sa nachádza Cala Galdana, ktorá je mimoriadne populárna. Rozsiahlu piesočnú pláž Punta Prima si volia pre pozvoľný vstup do mora a blízke atraktívne prímorské dedinky Punta des Marbres a Prima.

Cala Blanca je jedinečná, nachádza sa v zátoke v tvare písmena U. Malú piesočnú pláž obklopujú vysoké skaly. V širokom okolí sa nachádza veľa turistických zariadení a obytných domov, mnohé na prenájom.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Pri piesočnej pláži Santo Tomás sa nachádza veľké a navštevované letovisko. Do otvoreného mora v celej dĺžke prechádza piesočný morský svah a pobrežie obklopujú borovicové lesy.

Oblasť okolo Sant Lluís je unikátnou, nachádza sa tu veľa piesočných zátok, nádherné útesy a pozdĺž pobrežia obranné veže.

Arenal d'es Castell je obľúbená pláž zo severu ostrova. Považuje sa totiž za najkrajšiu na celom pobreží severu. Leží v v rozsiahlej chránenej zátoke s takmer kruhovým tvarom a úzkym vstupom od mora. V okolí vstupu do mora je iba riedka vegetácia a samotný vstup do mora je pozvoľný.

Menorca / Minorca (Španielsko)

Letoviská / Strediská cestovného ruchu

Nasledujúce letoviská a hotely ponúkajú slovenské cestovné kancelárie:

Calan Bosch

  • Hotel La Quinta (5*)

San Luis

  • Hotel Punta Prima (5*)
  • Hotel Punta Prima Prestige (5*)

Santa Galdana

  • Hotel Cala Galdana (4*)

Biniancolla

  • Hotel Sur (3*)

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com