Baleárske ostrovy: Mallorca | Menorca | Ibiza | Formentera || Palma de Mallorca

Mallorca - Last Minute Dovolenka 2024!

Mallorca / Mallorka / Malorka / Majorca (Španielsko)

Atrakcie / Fakultatívne výlety

Významné lokality

Artà
Ráz mestečka, kam jazdia prakticky turisti iba na deň, určujú solídne starobylé meštianske domy, úzke uličky a niekoľko príjemných lokálov na hlavnej triede.

Cala Major - Ateliér Joan Miró - Mallorca

Cala Major - Ateliér Joan Miró
Pre Miró bol ostrov domov a útočisko pred Frankovým režimom. Jeho dielo patrí ku klasike moderného umenia. Práve pod mallorským slnkom nachádzal Miró podnety pre svoje poetické obrazy. Zomrel v roku 1983, ale jeho ateliér v Cala Major vyzerá tak, ako keby majster práve odišiel na prechádzku na pláž.

Coves del Drach (Dračia jaskyňa) - Mallorca / Mallorka

Coves del Drach - Dračia jaskyňa
Určite najslávnejšia a najnavštevovanejšia z 3 000 odkrytých malorských jaskýň. Podľa legendy tu strážil pirátsky poklad drak. Dnes je návšteva tejto impozantnej jaskyne, vďaka zaujímavému osvetlenie a šumenie mora, naozajstným zážitkom pre oči i uši.

Zátoka Deià - Mallorca / Mallorka

Deià - dedinka a zátoka
Táto tzv. "dedina umelcov" na úpätí 1 062 metrov vysokej hory Puig de Teix je stále miestom stretnutia medzinárodného publika. Dnes si tu kupujú domy bohatí ľudia zo sveta hudby a filmu. Lokalita má malú romantickú zátoku.

Sineu - Mallorca / Mallorka

Es Pla a Sineu
Opustite na chvíľu pobrežie a vydajte sa objavovať vnútrozemie. Veľká planina Es Pla je nádherná. Pekným cieľom je tu dedina Sineu. Každý týždeň v stredu sa tu koná jeden z najkrajších trhov ostrova.

Es Trenc - Mallorca / Mallorka

Najkrajšia pláž - Es Trenc
Niekoľko kilometrov dlhá piesočná pláž s dunami a píniovými hájmi na pokojnom piesočnatom pobreží. Jedna z posledných prírodných a - s výnimkou niekoľkých reštaurácií - nezastavaných pláží Mallorky. Je to raj!

Formentor - Mallorca / Mallorka

Formentor
Polostrov na severnom pobreží Mallorky sa môže chváliť pokojnými zátokami, krásnymi výhľadmi, vlastným majákom na Cap Formentor a hotelom, v ktorého návštevnej knihe sú najznámejšie mená sveta.

Fornalutx / Biniaraix - Mallorca / Mallorka

Fornalutx / Biniaraix
"Najkrajšie osady na ostrove" - táto nálepka zostane týmto dvom susediacim dedinkám navždy a právom. Úzke kamenné uličky a múriky, malebná poloha s pomarančovníky v popredí a šedomodrými horami v pozadí podčiarkujú ich krásu.

Monasteri (Kláštor) Lluc - Mallorca / Mallorka

Monasteri Lluc
Už poloha samotného kláštora je úžasná. Nachádza sa uprostred pohoria Serra Tramuntana v širokom údolí s fantastickým výhľadom, Aj napriek veľkému množstvu návštevníkov si tu budete pripadať oslobodený od všetkých pozemských problémov.

Katedrála Le Seu

Palma
Duch stredovekého mesta je viditeľný vo štvrti La Portella. Pokoj, slnečné lúče, uličky, ktoré sú tak úzke, že sa im vodiči automobilov vyhýbajú. A za mohutnými bránami meštianskych palácov sa nachádzajú patia (dvory) s mnohými kvetinami, lavičkami a starými fontánami. Celkom iste je potrebné navštíviť katedrálu Le Seu. Symbol Mallorky je jedným z najväčších španielskych umeleckých diel. Kráľ Jakub Aragónsky ju nechal vybudovať v 13. storočia ako vďaku za víťazstvo nad Arabmi. Najkrajšie svetlo je v "Katedrále svetla" ráno.

Port d'Andratx - Mallorca / Mallorka

Port d'Andratx
Pôvodný rybársky prístav sa stal vďaka svojej polohe luxusným letoviskom vo veľkom štýle. V prístave pre jachty sa stretávajú krásni a bohatí z celého sveta.

Sa Calobra - Mallorca / Mallorka

Sa Calobra
V nikdy nekončiacich serpentínach - vrátane známej Kravatové zákruty - zostupuje cesta z pohoria Tramuntana 900 metrov dole až k moru. Dole sa objaví úžasná pláž, ktorú ústi do mora priesmyk Terrent de Parreis. Odvážlivci sa môžu vydať na pláž od Escorcy pešo samotným priesmykom. Nezabudnite si so sebou zobrať dobrú obuv a dostatok vody!

Valldemossa
"Najkrajší miesto, ktoré som kedy videla." To vyhlásila francúzska spisovateľka George Sandová o dedine, v ktorej strávila s Frederikom Chopinom zimu v kartuziánskom kláštore. Ide o ikonickú lokalitu, povinnú jazdu pri návšteve ostrova. Fakultatívny výlet do tejto dedinky ponúka každá cestovná kancelária na Malorke.

Sóller - Mallorca / Mallorka

Vall d'Or / Sóller
V nádhernom "zlatom údolí" leží príjemné mestečko Sóller. Je to najkrajšie a najpokojnejšie miesto, kam sa môžete dostať z Palmy aj bez auta: "Červeným bleskom" mallorským nepriechodným hornatým terénom. Tento vlak z 30. rokov má stále niečo z dávnych čias. Na vlak nadväzuje starobylá električka, ktorá Vás dovezie do prístavu, k moru.

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty: Cyprus.sk | FreeJob.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Rhodos.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | Freejob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

malorka

Copyright © 2000 - 2024, Mallorca.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com